Upravit stránku

Koncerty cyklu D - NEDĚLE - se konají vždy od 10.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích v níže uvedených termínech, s níže uvedeným tematickým programem.

 • HRAJ, MUZIKO, HRAJ! / 25. 11. 2018
  V pokladnici lidové hudby hledali inspiraci pro své skladby Dvořák, Janáček i Martinů. Ne nadarmo se říká, že vytvořili českou národní hudbu - a rozhodně bude co poslouchat. Byli ale čeští skladatelé jediní?

 • (NE)SLYŠET HUDBU / 3. 3. 2019
  Pro skladatele musí být strašná rána, když ztratí sluch. Dva velcí tvůrci - Bedřich Smetana a Ludwig van Beethoven - přesto tuhle ránu osudu ustáli. A psali možná ještě krásnější hudbu než předtím. Jak je to možné? Je na jejich hudbě poznat, že už neslyšeli? A jaké to je dnes pro lidi, kteří hudbu prostě nemohou slyšet?

 • SÓLISTÉ Z KOMORNĚ-FILHARMONICKÉ RODINKY / 28. 4. 2019
  V našem orchestru hrají báječní muzikanti, kteří se samozřejmě umějí také sólisticky blýsknout. Ať už v samostatných skladbách s doprovodem svých spoluhráčů, anebo když na ně - nebo i třeba na celou jejich nástrojovou skupinu - pamatují páni skladatelé s nějakými pěknými orchestrálními sólíčky.

 • HUDEBNÍ ŽERTY A PŘEKVAPIVÉ PODIVNOSTI / 26. 5. 2019
  Jedna z nejkrásnějších věcí je umět se divit a nechat se překvapit. Svět hudby je plný krásných melodií, průrazných i jemných rytmů, barvitých harmonií, ale o překvapení a o humor v něm taky není nouze. Poslechněme si, jak zní v hudbě Wolfganga Amadea Mozarta, Bohuslava Martinů, Steva Reicha anebo v hudební lanovce na jednu slavnou sopku?

Koncerty jsou určeny dětem ve věku přibližně 5-13 let a podporuje je Národní muzeum - České muzeum hudby. 

Účinkují:
Komorní filharmonie Pardubice a její hosté
Dirigent Marko Ivanović & moderátor Petr Kadlec